WYDARZENIA

"Co każdy chrzescijanin powinnien wiedziec o..."

PREZENTACJE, WYKŁADY, ŚWIADECTWA
JEDYNA TAKA INICJATYWA W ŁODZI
PRZYJDŹ, POSŁUCHAJ, PRZEKAŻ DALEJ...


Wyklady 2010/2011

03.02.2010 - Jeśli nie in vitro, to co? Przyszłość naprotechnologii.

Błażej Kmieciak- pedagog, doktorant Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Rzecznik Praw Pacjenta w jednym z łódzkich szpitali.

Magdalena Ogrodowczyk - profilaktyk zdrowia rodziny i Instruktor metod rozpoznawania płodności, członek Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny.

03.03.2010 - Wychowanie religijne dzieci - przygotowanie do sakramentów.

Paweł Adamczyk - Szczęśliwy mąż od 14 lat, żona Gabriela. Mamy troje dzieci, Faustyna, Staś i Zuzia w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Uczę katechezy w szkole od 15 lat, w tym 6 lat w szkole podstawowej, również w szkole prywatnej oraz społecznej. Od 2000 roku pracuję z młodzieżą w gimnazjum w Łodzi. Ukończyłem studia teologiczne na UKSW oraz podyplomowe studia filozoficzno-etyczne na KULu. Od 20 lat należę do Ruchu Światło-Życie, od 16 lat do Diakonii Modlitwy. Oboje z żoną jesteśmy od początku sakramentu małżeństwa w Domowym Kościele Ruchu Światło-Życie. Na wyjazdach z małżeństwami miałem wielokrotnie okazję konfrontować wiedzę katechetyczną, praktykę w szkole, w pracy z młodzieżą z podejściem i wychowaniem religijnym w rodzinie.

Aneta i Wojciech Niźnikowscy - małżeństwo sakramentalne od 13 lat dorobek - 4 dzieci: Łucja Emilia, Adam i Kinga. Aneta - prawnik, od 12 lat opiekuje się ogniskiem domowym. Wojciech -przedsiębiorca. Od początku sakramentu małżeństwa należą do Ruchu Światło-Życie Domowy Kościół.07.04.2010 - Prawidłowa komunikacja w małżeństwie - porozumienie jako szansa dla bycia razem

Jacek Pulikowski - mąż i ojciec, nauczyciel akademicki na Politechnice Poznańskiej, wykładowca na podyplomowym Studium Rodziny przy Wydziale Teologicznym na poznańskim uniwersytecie. Jest świeckim audytorem w Radzie Episkopatu Polski do spraw Rodziny. Prowadzi od wielu lat poradnię dla małżeństw przeżywających kryzysy. Prowadzi bardzo liczne wykłady w ramach: przygotowania do małżeństwa, szkolenia nauczycieli, rekolekcji, dni kultury chrześcijańskiej, konferencji, sympozjum. Autor wielu artykułów i książek.


05.05.2010 - Uzależnienia w rodzinie - jak kochać uzależnionego i nie dać się przez niego zniszczyć

Ks. dr Marek Dziewiecki - psycholog, adiunkt Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, krajowy duszpasterz powołań, dyrektor radomskiego telefonu zaufania Linia Braterskich Serc, rekolekcjonista i kierownik duchowy, specjalista w zakresie terapii i profilaktyki uzależnień. Autor wielu bestselerowych książek z zakresu psychologii wychowania i komunikacji międzyludzkiej.02.01.2010 - Wychowanie seksualne dzieci - jak rozmawiać z dziećmi na tematy życia i miłości

Magdalena i Piotr Ogrodowczyk - jesteśmy szczęśliwym małżeństwem od 1996 roku i myślimy, że to, co najlepsze jeszcze przed nami – bo prawdziwa miłość może tylko wzrastać. Jesteśmy rodzicami czwórki wspaniałych dzieci: Kasi, Dawidka i Franciszka (czwarte w drodze). Nasza duchowość opiera się na formacji Ruchu Światło-Życie, najpierw w oazie młodzieżowej, a od początku małżeństwa w Domowym Kościele, tam też posługujemy w Diakonii Życia. Wszystko, co wiązało się z troską o człowieka, małżeństwo, rodzinę czy dzieci stało się dla nas najważniejszym zadaniem realizowanym dzięki Dobremu Bogu i ludziom, którzy darząc nas zaufaniem powierzali nam swoje problemy lub dzielili się swoim doświadczeniem. W ten sposób towarzyszyliśmy małżeństwom w kryzysie, rozpowszechnialiśmy NPR (Magdalena jest instruktorem metody angielskiej), prowadziliśmy liczne konferencje, kursy przedmałżeńskie, spotkania dla małżeństw i młodzieży dotyczące również szeroko rozumianej profilaktyki zdrowia. Ciągle staramy się poszerzać swoją wiedzę na temat życia i miłości, dlatego uczestniczyliśmy w sympozjach, szkoleniach oraz spotkaniach z lekarzami, psychologami i pedagogami. Ale najważniejsze jest słuchanie doświadczeń innych ludzi, którzy nieustannie ubogacają nas poprzez swoją otwartość w dzieleniu się osobistym życiem. Ponieważ chcemy, aby wszystkie dzieci wzrastały w świętości, zorganizowaliśmy rekolekcje o wychowaniu dla rodziców, na których byliśmy odpowiedzialni za temat wychowania dzieci i młodzieży do czystości. Uważamy, że jest to jedno z najważniejszych zadań rodziców w dzisiejszym świecie – wychowanie seksualne jako wychowanie do miłości w czystości. Zaniedbania rodziców w tym wymiarze są ogromne, o czym świadczą liczne wypowiedzi i pytania młodzieży, z którą spotykaliśmy się wielokrotnie. Dlatego wszystkie nasze wysiłki skoncentrowaliśmy na przekazywaniu wiedzy i doświadczeń naszych oraz ludzi, którzy się z nami spotkali, tam gdzie posłał nas Duch Święty. Jemu zawdzięczamy światło oraz mądrość w postrzeganiu oraz dzieleniu się tym ważnym tematem Życia i Miłości.

Zaproście nas!

Prowadzimy warsztaty, prelekcje i wykłady na temat:

  • wychowania seksualnego dzieci i młodzieży
  • współczesnych metod naturalnego rozpoznawania płodności
  • komunikacji w małżeństwie i rodzinie
  • kursy przedmałżeńskie

Mamy za sobą kilkadziesiąt godzin wykładów, warsztatów i wystąpień medialnych na temat małżeństwa i rodziny. Mamy też bogate doświadczenie z zakresu poradnictwa. Zapewniamy profesjonalnie przygotowaną, atrakcyjną formę i ciekawe, praktyczne treści.

Przeczytaj opinie »